1 października 2010

Arthrogrypozis multiplex congenita

Hey.. jak już wiecie mam na imie Patrycja. Jestem z okolic Piotrkowa Tryb., ale przebywam w Konstancinie- szkola z tj. internatem, gdzie mam mozliwosc ciągłej rehabilitacji.. Potrzebna mi jest ona do codziennego funkcjonowania, gdzyż jestem osobą niepelnosprawną. Choruję na artrogrypozę( arthrogripozis multiplex congenita)- polegająca na występowaniu wrodzonych, wielostawowych przykurczy. Zwana też jest wrodzoną sztywnością stawów. Przeszlam juz 12 operacji.. Wszystkie na stawy nóg, łacznie z jedną operacja na biodra i jedną operacja na kregosłup, która trzeba powtórzyć w najbliższym czasie, lecz to chwilowo niemożliwe, gdyż jestem w klasie maturalnej i nie chcę oblać roku..
Liceum jest o profilu `*****istracja- ekonomia`.. Jeśli uda mi się zdać maturkę to chciałabym pójść na studia: psychologia lub arabistyka.. Ewentualnie Hotelarstwo i Turystyka.. Tylko, że przy wyborze szkoły  muszę patrzeć na to, aby była ona przystosowna dla osób niepełnosprawnych..
no i musi być także wyjście ewakuacyjne :D czyli co jeśli nie zdam maturki.. no wiec chyba pójdę na informatykę do CKiR także w Konstancinie, mimo tego,że informatyka mnie niezbyt interesuje, ale nie ma innego kierunku tam niestety. A chcć iść tam ze względu na warunki internatu/akademiku.. jest cudnie po prostu, poza tym miałabym już jakiś zawód konkretny i jeśli bym zdała tę maturkę w poprawce, to mogłabym później iść na wyśnione studia:).
To tyle z mojej strony.. pzdr 4 all. bye:*

2 komentarze:

  1. Nauczyła byś się gotować!! Możesz zaczać od tego http://kuchnialidla.pl/product/prawdziwe-souvlaki-po-grecku

    OdpowiedzUsuń